بهترين رنگها برای آرايش صورت

بهترین رنگ آرایش

آیا دوست دارید پوست صورتتان عالی باشد، بدون اینکه به نظر برسد آرایش زیادی دارید؟ از سایه هایی استفاده کنید که صورتتان را گرم تر نشان دهد مثل: هلویی، قرمز مرجانی و یا سبز زیتونی.

این رنگهای شاداب و طبیعی برای بیشتر پوستها مناسب هستند، (گفته های چانینگ بارت متخصص پوست در نیویورک) این رنگها همگی برخاسته از رنگهای طبیعت هستند به همین دلیل زمانی که از لوازم آرایش بدرستی استفاده نمایید پوست شما می درخشد. در ادامه به شما می گوییم که چطور و کجا از رنگهای لطیف و زیباتری استفاده کنید.

سایه سبز

سبز مثل رنگ بژ حالتی خنثی دارد فقط کمی بیشتر رنگدانه دارد. که باعث میشود جلوه بیشتری داشته باشد (گریمور: سوزان کریستین)

رگه های طلا (در حد نقطه های ظریف طلایی) داخل سایه های پودری یا کرمی باعث انعکاس نور شده و توجه افراد را از خط چشم دور می کند.

فقط یک سایه سبز داشته باشید نه یک ست کامل پالت رنگ. اگر به طور ملایم سایه سبز را روی پلک خود بمالید جلوه ای مدرن تر به خود می گیرد و باعث محو شدن چین و چروک پوست می شود. استفاده از سه رنگ مختلف در قسمتهای پایین، وسط و بالای پلک چهره را سرحال تر نشان می دهد مخصوصا برای کسانی که بیش از 35 سال دارند.

بهترین رنگ آرایش

خط چشم را با سایه ست نکنید. سعی کنید از خط چشم های قهوه ای ( اگر حالت ملایم دوست دارید) و مشکی ( اگر دوست دارید کمی برجسته تر باشد) استفاده کنید.

از زیباترین رنگ سبزی که مناسب شماست استفاده کنید:

اگر سفید هستید: از رنگ پاستل مثل سبز نعنایی استفاده کنید.

اگر سبزه هستید: سبز زیتونی یا خاکی استفاده کنید

اگر تیره هستید: سبز چمنی یا جلبکی برای شما مناسب است.

رژ گونه هلویی

رنگ و لعاب بیشتری نسبت به صورتی دارد که همه از روی عادت مصرف می کنند. هلویی رنگ سلامتی است.(جان استاپلتون :هنرمند آرایشگر ارشد برای لوازم آرایشی MAC) .کانتراست خوبی با رنگ طوسی برای روشن تر کردن پوستهای معمولی دارد.

یک رنگ سرخ انتخاب کنید همراه با مقداری کمی اکلیل. خیلی از خانمها فکر می کنند که اکلیل برای سنین پایین است اما باعث می شود که گونه های شما برجسته تر و زیبا تر جلوه کند. (به گفته استاپلتون)

هنگام استفاده از این رنگ کمی پوست را تیره تر کنید. اولین باری که این رنگ را استفاده می کنید به نظر کمی روشن می رسید.

بهترین رنگ هلویی خود را پیدا کنید:

اگر پوستتان روشن است: با یک رنگ صورتی هلویی کم رنگ آنرا ملایم تر کنید

اگر سبزه هستید: آنرا با یک سایه به رنگ زرد ملایم ترکیب کنید

اگر پوستتان تیره است: یک زیرسازی قرمز ، و سایه تقریبا برنزه به آن رنگ و لعاب بیشتری می دهد.

بهترین رنگ آرایش

رژ لب مرجانی (آجری)

این رنگ ترکیبی از صورتی و هلویی است.که روی پوست همه افراد می نشیند. و یک رنگ پرطراوت است و لب را حجیم تر نشان می دهد. لب ها را با رژ لب مات نکنید. در عوض، از یک رژ چرب کننده و یا براق کننده استفاده نمایید.

از خط لبی استفاده کنید که با رنگ طبیعی لب شما هماهنگ باشد. خیلی سخت است که یک سایه مناسب برای هماهنگ کردن با رژ لب مرجانی خود پیدا کنید. به علاوه ترکیب آن با یک رنگ خنثی کمتر چشم را می زند.

با انگشت اشاره خود رژ لب را به داخل لب خود بمالید. هر گز رنگ مرجانی را به وسیله رژ روی لب نمالید. وقتی رژ لب را مستقیما روی لب می مالید، خیلی زیاده روی می کنید که سن خود را زیادتر نشان میدهید.

بهترین رنگ مرجانی خود را پیدا کنید:

اگر پوستتان روشن است : یک رنگ صورتی – هلویی صورت شما را روشنتر نشان می دهد.

اگر پوستتان سبزه است: صورتی – نارنجی پر طراوت برای پوست شما بسیار مناسب است.

اگر پوستتان تیره است: از رنگهای مرجانی قهوه ای – قرمز آتشین استفاده کنید مثل رنگ حنایی و تند